Педагогічними стежками
Учитель – це не тільки той, хто навчає інших, це людина, яка навчається усе життя. А вчитися є у кого. Полтавщина багата величними педагогічними постатями. Тож закінчуючи навчальний рік, педагогічний колектив нашої школи вирушив на гостину до музею А.С.Макаренка. Розміщений він у селі Ковалівка Полтавського району. На його території збереглися Червоний і Білий будинки, флігель, та ряд малих меморіальних об’єктів – вхідна арка, альтанка, колодязь, сходи до річки, пристань.
У восьми залах Червоного будинку розміщена основна експозиція, яка розповідає про життя А.С.Макаренка та керованих ним виховних колективів, творчу діяльність педагога, долі його вихованців, втілення в життя макаренківських педагогічних ідей сьогодні.
У Білому будинку – меморіальна частина. Тут відновлено навчальні класи, спальню дівчат, клуб, майстерні, робочий кабінет А.С.Макаренка, в якому ним були написані перші сторінки „Педагогічної поеми”.
В музеї ознайомитися з виховними методами, прийомами в педагогічній практиці Макаренка, з організацією дозвілля і навчання дітей, почули цікаві приклади з психологічної практики Антона Семеновича, який успішно керував важким колективом, майстерно володів технікою мотивації, впливу, переконання, маючи індивідуальний підхід до кожного.
Пройшовши залами Червоного та Білого будинків, послухавши цікаву розповідь екскурсовода, поблукавши серед ніжної зелені буйної рослинності на цій заповідній території , відчуваєш творчу атмосферу цього визначного місця і величність постаті Учителя.