Літопис

Школа — це майстерня,
де формується думка молодого покоління,
треба міцно тримати її в руках,
якщо не хочеш випустити з рук майбутнє.

А. Барбюс

1 вересня 2000 року – це особлива дата для колективу школи й  для усієї диканської громади! Цей першовересень  увійшов у історію нашого закладу як День народження школи. Саме цього дня  Диканський навчально-виховний комплекс (Опорний заклад «Диканська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів») було відкрито президентом України – Леонідом Даниловичем Кучмою. На відкритті школи було багато гостей, серед них:  міністр освіти Кремінь В.Г., голова Полтавської обласної державної адміністрації Є.І.Томін, мер міста Полтави А.Т.Кукоба, начальник Полтавського обласного відділу освіти Мірошниченко В.І. та багато інших. Свято стало знаменною подією і в житті  Диканьки, адже  школа стала другим навчальним закладом у селищі та пілотним проєктом Міністерства освіти як «Школа нового типу»

Фото без опису

Нове приміщення було збудоване з урахуванням усіх освітніх потреб, розраховане на 600 учнів. Того першого вересня  шкільний поріг переступили 480 учнів.

Школа — це не тільки, класи, парти, дошки. Насамперед це – дух, традиції, наступність поколінь. Педагогічний колектив, який був набраний директором школи Сотник Аллою Дмитрівною, розпочинав усе з нуля, з чистого аркуша. Але вже  дуже скоро міцний командний дух вчителів та мудре наставництво керівника дало свої перші результати. У 2001 році  школа проводжала в життя своїх перших випускників. Їх було 28, двоє з них після закінчення ВНЗ повернулися працювати у рідну школу – це Воронянська А.М.  (шкільний психолог) та Фролова В.Б. (учитель хімії). Саме з цього  року у закладі було започатковано традицію зустрічі випускників. Щороку, в останню суботу травня, наші вихованці збираються до шкільного порогу, щоб повернутися у своє дитинство, поділитися з однокласниками й вчителями своїми успіхами та досягненнями.

01.09.2004 року Диканський НВК №2 було реорганізовано у Диканську гімназію №2.

01.12.2016 року школа знову була реорганізована у  Диканську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів, а  з 12.11.2000 року – в опорний заклад «Диканська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Наразі  –  це найновіший  навчальний заклад нашого  селища, але позаду вже 20 років становлення і визнання, 20 поколінь випускників, а це 581 учень, з них 62 закінчили школу з відзнакою.

У 2006 році школа була визнана  лауреатом Всеукраїнського  конкурсу «Сто кращих шкіл України» в номінації «Школа успіху».

На 10 річницю  ми знову приймали високоповажних гостей. Президент України Леонід Данилович Кучма, який теж був присутнім на ювілеї, подарував у шкільну бібліотеку багато цікавих енциклопедичних видань. З його особистим фондом підтримки талановитих дітей «Україна» ми підтримуємо зв’язки  й дотепер.

Ми маємо не тільки славне минуле. Сьогодні школа впевнено крокує в ногу з освітніми процесами, має  творчий колектив, сучасне освітнє середовище й широкі перспективи розвитку у майбутньому. Впевненість у завтрашньому дні ґрунтується на високому професіоналізмі вчительського колективу, на багаторічних традиціях, сучасних методиках викладання і виховання, тісній співпраці з випускниками, батьківським загалом, спонсорами та громадськими організаціями.

Найважливіша риса  життя нашої школи – це динамізм. Щоб залишитися ефективними й успішними, ми мусимо постійно змінюватися, розвиватися й оновлюватися.

Сучасні обставини життя висувають нові вимоги до освітньої системи, навчальної діяльності, вчителя, колективу. Освіта набуває інноваційного характеру, і ми, як колектив, як велика дружня родина, не стоїмо осторонь цих змін.