Квіти моєї пам’яті

В Україні квіти навесні
Серед поля, наче жар горять
І лунають жалібні пісні,
Де солдати міцно-міцно сплять.

Маки червоні знов розцвітають,
Пам'ять дідів бережуть
І до вогню, що серця зігріває,
Їхні онуки ідуть.

Напередодні травневих свят, з метою вшанування усіх, хто заплатив своїм життям за наше мирне і чисте небо, у нашій школі 07.05.21р було проведено конкурс дитячого малюнка на асфальті «Квіти моєї пам’яті» Створюючи свої композиції, діти малювали квіти, які б вони подарували своїм прадідам. Чому саме квіти? З давніх–давен, спостерігаючи за рослинами, люди надавали їм символічного значення. Так квіти передавали найрізноманітніші почуття й емоції. У 1918 році мак став символом вшанування пам’яті загиблих американських солдатів Першої світової війни. Ідея належить Моїні Майкл, викладачці університету Джорджії. Саме вона запропонувала виготовляти червоні шовкові маки та продавати їх, а вилучені кошти направляти у фонд підтримки ветеранів Першої світової війни. Це дуже швидко поширилося в Австралію, Західну Європу та Північну Америку. В Україні вперше мак як символ офіційно використали у 2014 році до річниці завершення Другої світової війни. Автор графічного зображення — український дизайнер Сергій Мішакін. З одного боку квітка польового маку, а з іншого — уособлення кривавого сліду від кулі.

Розцвітають квіти навесні,
Серед поля, наче жар горять
І лунають жалібні пісні,
Де солдати міцно-міцно сплять.